Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
IEG6-1REC4-52-35.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IEG6-1REC4-52-35.0-01-V.pdf
Availability of IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
QUANTITY
IEG6-1REC4-52-35.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
Related LinksIEG6-1REC4-, IEG6-1REC4-52-35.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG6-1REC4-52-35.0-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1REC4-52-35.0-01-V
RES 1.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.4KV 500MA DO204 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6"XNH T datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AOC QSFP-QSFP FDR 4CH OM2+ 100M datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 500MW SOD80 datasheet.pdf