Sensata Technologies/Airpax IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V.pdf
Availability of IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
QUANTITY
IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V Details Description
Related parts for IEG6-1REC5-52-50.0-AL-01-V
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
PUSH PLATE - ROW 1-4 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
HAN 3HPR REC DC LC DUPLEX SM G datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
RES SMD 340K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED BLUE 4MM OVAL T/H datasheet.pdf