Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-61F-15.0-01-V
IEG66-1-61F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-61F-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEG66-1-61F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-61F-15.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-61F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-61F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-61F-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-61F-15.0-01-V
Related LinksIEG66-1-61, IEG66-1-61F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-61F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-61F-15.0-01-V
SIDAC SYM 2CH 58/116V 150A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CORD PWR R/A FEMALE-OPEN END 1M datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CBL FIBER OPTIC 100UM SMPLX 20M datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
DBL KEY 2 KEYS IN STANDARD ACTR datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf