Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-61F-20.0-01-V
IEG66-1-61F-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-61F-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG66-1-61F-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-61F-20.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-61F-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-61F-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-61F-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-61F-20.0-01-V
Related LinksIEG66-1-61, IEG66-1-61F-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-61F-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-61F-20.0-01-V
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 120MA 9.5 OHM datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 5.08MM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 110W datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 32TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf