Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-61F-30.0-01-V
IEG66-1-61F-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-61F-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG66-1-61F-30.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-61F-30.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-61F-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-61F-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-61F-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-61F-30.0-01-V
Related LinksIEG66-1-61, IEG66-1-61F-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-61F-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-61F-30.0-01-V
HOOK TEST CONN INS PIERCING RED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 5.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf