Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-10.0-91-V
IEG66-1-62-10.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-10.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEG66-1-62-10.0-91-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-10.0-91-V
QUANTITY
IEG66-1-62-10.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-10.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-10.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-10.0-91-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-10.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-10.0-91-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-10.0-91-V
MOSFET N-CH 60V 84A D2PAK datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 14-16AWG TIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 7.62MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 180A H2PAK datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN HDR 78POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A 8HTSOP datasheet.pdf