Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-30.0-20
IEG66-1-62-30.0-20 picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-30.0-20
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEG66-1-62-30.0-20.pdf
Availability of IEG66-1-62-30.0-20
QUANTITY
IEG66-1-62-30.0-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-30.0-20
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-30.0-20
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-30.0-20
Related LinksIEG66-1-6, IEG66-1-62-30.0-20 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-30.0-20 Details Description
Related parts for IEG66-1-62-30.0-20
TRIMMER 100 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC SENSOR UNDERVOLTAGE 8SOIC datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.032" NYLON 19.43MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 NYLON 12MM datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO220-3 datasheet.pdf