Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-40.0-01-V
IEG66-1-62-40.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-40.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEG66-1-62-40.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-40.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-62-40.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-40.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-40.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-40.0-01-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-40.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-40.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-40.0-01-V
LED RED DIFFUSED AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM FEMALE 14-20AWG CRIMP TIN datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
COVER datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 18 OHM 2506 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf