| Internal Part Number | EIS-IEG66-1-63-10.0-01-V | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IEG | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 10A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IEG66-1-63-10.0-01-V | |
 | ESA43DTBH | CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD | datasheet.pdf | |
 | DAC8565IAPWG4 | IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP | datasheet.pdf | |
 | FDMS8026S | MOSFET N-CH 30V POWER56 | datasheet.pdf | |
 | ECC70DTMN-S227 | CONN EDGECARD 140POS .100" | datasheet.pdf | |
 | ATS-11G-03-C1-R0 | HEATSINK 40X40X15MM XCUT | datasheet.pdf | |
 | ATS-18A-08-C1-R0 | HEATSINK 45X45X15MM XCUT | datasheet.pdf | |
 | BAS40-04-G3-08 | DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23 | datasheet.pdf | |
 | 885012209004 | CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210 | datasheet.pdf | |