Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-63F-20.0-01-V
IEG66-1-63F-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-63F-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEG66-1-63F-20.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-63F-20.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-63F-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-63F-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-63F-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-63F-20.0-01-V
Related LinksIEG66-1-63, IEG66-1-63F-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-63F-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-63F-20.0-01-V
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
CABLE 50COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CABLE ASSEM .05" 10POS M-F 6"REV datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 806 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ACCES UNI SEAL BLACK PG11 9 5-6 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf