Sensata Technologies/Airpax IEG666-1-62-50.0-01-V
IEG666-1-62-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG666-1-62-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IEG666-1-62-50.0-01-V.pdf
Availability of IEG666-1-62-50.0-01-V
QUANTITY
IEG666-1-62-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG666-1-62-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG666-1-62-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG666-1-62-50.0-01-V
Related LinksIEG666-1-6, IEG666-1-62-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG666-1-62-50.0-01-V Details Description
Related parts for IEG666-1-62-50.0-01-V
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 12A TO220AB datasheet.pdf
SENSOR PRESS 1PSI DIFF 3.3V SIP datasheet.pdf
SWITCH DIP SIP R/A LOW PRO 4POS datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 26 POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf