Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-51-50.0-01-V
IEGF6-1-51-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-51-50.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IEGF6-1-51-50.0-01-V.pdf
Availability of IEGF6-1-51-50.0-01-V
QUANTITY
IEGF6-1-51-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-51-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-51-50.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-51-50.0-01-V
Related LinksIEGF6-1-51, IEGF6-1-51-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-51-50.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-51-50.0-01-V
Crystal 11.0592MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 7POS .156 TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 432 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
ANT PHANTOM ELITE UHF 3DB NMO WH datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC RAPIDIO SWITCH SER 399FCBGA datasheet.pdf
HLDR INDICATOR PNL CHRM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A datasheet.pdf