Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-51-50.0-01-V
IEGF6-1-51-50.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-51-50.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A
Datasheet Download
IEGF6-1-51-50.0-01-V.pdf
Availability of IEGF6-1-51-50.0-01-V
QUANTITY
IEGF6-1-51-50.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-51-50.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-51-50.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-51-50.0-01-V
Related LinksIEGF6-1-51, IEGF6-1-51-50.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-51-50.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-51-50.0-01-V
RES 95.3 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 4.76"LX2.76"W datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 8POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.0039UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf
CONN FPC TOP 41POS 0.30MM R/A datasheet.pdf