Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
IEGF6-1-52-25.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEGF6-1-52-25.0-A-01-V.pdf
Availability of IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
QUANTITY
IEGF6-1-52-25.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
Related LinksIEGF6-1-52-, IEGF6-1-52-25.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-52-25.0-A-01-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-52-25.0-A-01-V
BATTERY PACK 7.2V 1000 MAH NICAD datasheet.pdf
IDC CABLE - MPD24K/MC24G/MPD24K datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A MINI-UMNL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 11POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SGL UNIPOLR 16TSSOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AD5764 datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER THRM 8A 28VDC datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf