Sensata Technologies/Airpax IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
IEGF6-1-72-30.0-A-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEGF6-1-72-30.0-A-91-V.pdf
Availability of IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
QUANTITY
IEGF6-1-72-30.0-A-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
Related LinksIEGF6-1-72-, IEGF6-1-72-30.0-A-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-1-72-30.0-A-91-V Details Description
Related parts for IEGF6-1-72-30.0-A-91-V
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CABLE .141 N TYPE PLUG-PLUG 6" datasheet.pdf
RES 117 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MINIFLEX CLIP TO 4MM J SILIC 0.4 datasheet.pdf