Sensata Technologies/Airpax IEGF6-29481-11-V
IEGF6-29481-11-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-29481-11-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGF6-29481-11-V.pdf
Availability of IEGF6-29481-11-V
QUANTITY
IEGF6-29481-11-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-29481-11-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-29481-11-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-29481-11-V
Related LinksIEGF6-29, IEGF6-29481-11-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-29481-11-V Details Description
Related parts for IEGF6-29481-11-V
RES SMD 56.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
EVALUATION MOD 385 FOR TPS7A4525 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 45-115MM PNP 12-24V datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 9POS SNGL SMD datasheet.pdf
LCD GRAPHIC 122 X 32 DOT MATRIX datasheet.pdf
INDUSTRIAL PROFIBUS MODEM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 700MA 416 MOHM datasheet.pdf