Sensata Technologies/Airpax IEGF6-35174-50-V
IEGF6-35174-50-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF6-35174-50-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGF6-35174-50-V.pdf
Availability of IEGF6-35174-50-V
QUANTITY
IEGF6-35174-50-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF6-35174-50-V
Internal Part NumberEIS-IEGF6-35174-50-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF6-35174-50-V
Related LinksIEGF6-35, IEGF6-35174-50-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF6-35174-50-V Details Description
Related parts for IEGF6-35174-50-V
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.62MM 6POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
H48-6 SHEET 300X300X5MM W/ADH datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.1PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf