Sensata Technologies/Airpax IEGF66-1-62-20.0-01-V
IEGF66-1-62-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGF66-1-62-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEGF66-1-62-20.0-01-V.pdf
Availability of IEGF66-1-62-20.0-01-V
QUANTITY
IEGF66-1-62-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGF66-1-62-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGF66-1-62-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGF66-1-62-20.0-01-V
Related LinksIEGF66-1-6, IEGF66-1-62-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGF66-1-62-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEGF66-1-62-20.0-01-V
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 94POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
FLAT CABLE 10PIN 1M datasheet.pdf
RCPT ASY,SZ1 W/INTGRT PNL,ARIN datasheet.pdf
FO C/A LC VIO SC XG AQU datasheet.pdf
PROCESSOR 600MHZ datasheet.pdf