Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-72-10.0-01-V
IEGH66-1-72-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-72-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEGH66-1-72-10.0-01-V.pdf
Availability of IEGH66-1-72-10.0-01-V
QUANTITY
IEGH66-1-72-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-72-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-72-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-72-10.0-01-V
Related LinksIEGH66-1-7, IEGH66-1-72-10.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-72-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-72-10.0-01-V
DIODE PIN SWITCH 100V 1A SOT-323 datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 32POS R/A GOLD datasheet.pdf