Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-72-25.0-01-V
IEGH66-1-72-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-72-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEGH66-1-72-25.0-01-V.pdf
Availability of IEGH66-1-72-25.0-01-V
QUANTITY
IEGH66-1-72-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-72-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-72-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-72-25.0-01-V
Related LinksIEGH66-1-7, IEGH66-1-72-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-72-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-72-25.0-01-V
IC MPU M680X0 20MHZ 179PGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 BLU/BLU BOOT 9' datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 90 OHM 25% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 54MM datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf