Sensata Technologies/Airpax IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V.pdf
Availability of IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
QUANTITY
IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
Related LinksIEGH66-1-72, IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V Details Description
Related parts for IEGH66-1-72-40.0-Q-91-V
FERRITE BEAD CORE EMI L/F 5.10MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A DDPAK datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FILTER PERFORMANCE IEC INLET 20A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL LOW 7PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
1.25MM M/L 26POS 28AWG 150MM datasheet.pdf