Sensata Technologies/Airpax IEGH66-33134-30-V
IEGH66-33134-30-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH66-33134-30-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGH66-33134-30-V.pdf
Availability of IEGH66-33134-30-V
QUANTITY
IEGH66-33134-30-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH66-33134-30-V
Internal Part NumberEIS-IEGH66-33134-30-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH66-33134-30-V
Related LinksIEGH66-3, IEGH66-33134-30-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH66-33134-30-V Details Description
Related parts for IEGH66-33134-30-V
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 6V datasheet.pdf
TERM FORK LK VYL 12-10AWG #8 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP 330MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 3.5MM datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.125 CLIP datasheet.pdf
CRIMP TOOL COMP TOOL ECP100 datasheet.pdf
MICRO 25C S 24" WHT JACKS NI datasheet.pdf