Sensata Technologies/Airpax IEGH666-1-62-20.0-01-V
IEGH666-1-62-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH666-1-62-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEGH666-1-62-20.0-01-V.pdf
Availability of IEGH666-1-62-20.0-01-V
QUANTITY
IEGH666-1-62-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH666-1-62-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGH666-1-62-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH666-1-62-20.0-01-V
Related LinksIEGH666-1-6, IEGH666-1-62-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH666-1-62-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEGH666-1-62-20.0-01-V
CAP ALUM 470UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SENSOR TEMP SENSORPATH SOT23-6 datasheet.pdf
IC REDRIVER ESATA 2CH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1808 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 10-UMAX datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 2.7V 16SOIC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA MICROMLF datasheet.pdf
SPDT ROCKER SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.0V datasheet.pdf