Sensata Technologies/Airpax IEGHF66-34440-20W-V
IEGHF66-34440-20W-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHF66-34440-20W-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGHF66-34440-20W-V.pdf
Availability of IEGHF66-34440-20W-V
QUANTITY
IEGHF66-34440-20W-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHF66-34440-20W-V
Internal Part NumberEIS-IEGHF66-34440-20W-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHF66-34440-20W-V
Related LinksIEGHF66-3, IEGHF66-34440-20W-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHF66-34440-20W-V Details Description
Related parts for IEGHF66-34440-20W-V
RES 620K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU STRONGARM 232MHZ 520BGA datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT 25MMX80MM 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
THERMAL PAD H48-2 9X14X3.2MM datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf