Sensata Technologies/Airpax IEGHS11-27760-1-V
IEGHS11-27760-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS11-27760-1-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGHS11-27760-1-V.pdf
Availability of IEGHS11-27760-1-V
QUANTITY
IEGHS11-27760-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS11-27760-1-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS11-27760-1-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS11-27760-1-V
Related LinksIEGHS11-, IEGHS11-27760-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS11-27760-1-V Details Description
Related parts for IEGHS11-27760-1-V
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
BLADE HEX 5/32" 5.51" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 600MHZ 423FCBGA datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
6049 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.2A 6XSON datasheet.pdf