Sensata Technologies/Airpax IEGHS111-1-62-25.0-01-V
IEGHS111-1-62-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS111-1-62-25.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEGHS111-1-62-25.0-01-V.pdf
Availability of IEGHS111-1-62-25.0-01-V
QUANTITY
IEGHS111-1-62-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS111-1-62-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS111-1-62-25.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS111-1-62-25.0-01-V
Related LinksIEGHS111-1-, IEGHS111-1-62-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS111-1-62-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEGHS111-1-62-25.0-01-V
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 3NS 60FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS TYPE DE VERT datasheet.pdf
IC OCTAL TRANSP LATCH 3ST 20SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ANT DIPOL WRR 2.5GHZ RG178 IPEX datasheet.pdf
ALUMINUM INNER PANEL datasheet.pdf
DIODE STD REC 600V 75A 3PH datasheet.pdf