Sensata Technologies/Airpax IEGHS111-1-63-25.0-01-V
IEGHS111-1-63-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS111-1-63-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEGHS111-1-63-25.0-01-V.pdf
Availability of IEGHS111-1-63-25.0-01-V
QUANTITY
IEGHS111-1-63-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS111-1-63-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS111-1-63-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS111-1-63-25.0-01-V
Related LinksIEGHS111-1-, IEGHS111-1-63-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS111-1-63-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEGHS111-1-63-25.0-01-V
IC DSC 16BIT 144KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.05M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 12.5A PPAK SO-8 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M18 39MM PNP NC datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 51W 3.4A datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf