Sensata Technologies/Airpax IEGHS666-1-63-15.0-01-V
IEGHS666-1-63-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHS666-1-63-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEGHS666-1-63-15.0-01-V.pdf
Availability of IEGHS666-1-63-15.0-01-V
QUANTITY
IEGHS666-1-63-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHS666-1-63-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEGHS666-1-63-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHS666-1-63-15.0-01-V
Related LinksIEGHS666-1-, IEGHS666-1-63-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHS666-1-63-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEGHS666-1-63-15.0-01-V
FITTING BASE OUTSD COR T170 GRAY datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 160.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE A 31POS datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 5W T18 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf