Sensata Technologies/Airpax IEGHX11-29284-1-V
IEGHX11-29284-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGHX11-29284-1-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IEGHX11-29284-1-V.pdf
Availability of IEGHX11-29284-1-V
QUANTITY
IEGHX11-29284-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGHX11-29284-1-V
Internal Part NumberEIS-IEGHX11-29284-1-V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGHX11-29284-1-V
Related LinksIEGHX11-, IEGHX11-29284-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGHX11-29284-1-V Details Description
Related parts for IEGHX11-29284-1-V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 10BIT 24-QSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC datasheet.pdf
CONN COMMONING DEVICE 36POS datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 50.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 450V X7T 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL datasheet.pdf