Sensata Technologies/Airpax IEGS6-31661-10-V
IEGS6-31661-10-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGS6-31661-10-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGS6-31661-10-V.pdf
Availability of IEGS6-31661-10-V
QUANTITY
IEGS6-31661-10-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGS6-31661-10-V
Internal Part NumberEIS-IEGS6-31661-10-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGS6-31661-10-V
Related LinksIEGS6-31, IEGS6-31661-10-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGS6-31661-10-V Details Description
Related parts for IEGS6-31661-10-V
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 100V 300MA 6SOP datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 20-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 390MA 550 MOHM datasheet.pdf