Sensata Technologies/Airpax IEGS66-27187-4-V
IEGS66-27187-4-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGS66-27187-4-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGS66-27187-4-V.pdf
Availability of IEGS66-27187-4-V
QUANTITY
IEGS66-27187-4-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGS66-27187-4-V
Internal Part NumberEIS-IEGS66-27187-4-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGS66-27187-4-V
Related LinksIEGS66-2, IEGS66-27187-4-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGS66-27187-4-V Details Description
Related parts for IEGS66-27187-4-V
TRANS NPN DARL 300V 67A ISOTOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
KPTC 16C 16#16 SKT PLUG datasheet.pdf
MATING CONNECTOR WITH CABLE datasheet.pdf
SENSTHERMOHD3 65C 6W MAKE datasheet.pdf