Sensata Technologies/Airpax IEGZXF6-30808-2100
IEGZXF6-30808-2100 picture photo
Mfg. Part Number
IEGZXF6-30808-2100
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IEGZXF6-30808-2100.pdf
Availability of IEGZXF6-30808-2100
QUANTITY
IEGZXF6-30808-2100 Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGZXF6-30808-2100
Internal Part NumberEIS-IEGZXF6-30808-2100
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGZXF6-30808-2100
Related LinksIEGZXF6-3, IEGZXF6-30808-2100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGZXF6-30808-2100 Details Description
Related parts for IEGZXF6-30808-2100
FIXED IND 1MH 2.5A 279 MOHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES SMD 75.9KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf