Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-52-15.0-01-V
IEL1-1-52-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-52-15.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEL1-1-52-15.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-52-15.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-52-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-52-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-52-15.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-52-15.0-01-V
Related LinksIEL1-1-52, IEL1-1-52-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-52-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-52-15.0-01-V
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN PANEL ASSY 48PORT RJ45 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf