Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-52-60.0-A-01-V
IEL1-1-52-60.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-52-60.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A
Datasheet Download
IEL1-1-52-60.0-A-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-52-60.0-A-01-V
QUANTITY
IEL1-1-52-60.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-52-60.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-52-60.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-52-60.0-A-01-V
Related LinksIEL1-1-52-, IEL1-1-52-60.0-A-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-52-60.0-A-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-52-60.0-A-01-V
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
OSCILLATOR PROG 1.8V +-25PPM SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250KSPS 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SCREW datasheet.pdf
RES 300 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 33POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
33UF 63V 6,3X11 datasheet.pdf