Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-61-45.0-01-V
IEL1-1-61-45.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-61-45.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 45A
Datasheet Download
IEL1-1-61-45.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-61-45.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-61-45.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-61-45.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-61-45.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating45A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-61-45.0-01-V
Related LinksIEL1-1-61, IEL1-1-61-45.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-61-45.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-61-45.0-01-V
IC REG LDO 1.8V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 162KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 3W 3% AXIAL datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 36A 1400V V1-A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32STSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A AXIAL datasheet.pdf