Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-62F-15.0-01-V
IEL1-1-62F-15.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-62F-15.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A
Datasheet Download
IEL1-1-62F-15.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-62F-15.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-62F-15.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-62F-15.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-62F-15.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-62F-15.0-01-V
Related LinksIEL1-1-62F, IEL1-1-62F-15.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-62F-15.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-62F-15.0-01-V
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 15.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR SA01 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO220FP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 66POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 36.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf