Sensata Technologies/Airpax IEL1-1-62F-25.0-01-V
IEL1-1-62F-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1-62F-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEL1-1-62F-25.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1-62F-25.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1-62F-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1-62F-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1-62F-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1-62F-25.0-01-V
Related LinksIEL1-1-62F, IEL1-1-62F-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1-62F-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1-62F-25.0-01-V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.18 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf