Sensata Technologies/Airpax IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
IEL1-1REC4-59-20.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IEL1-1REC4-59-20.0-01-V.pdf
Availability of IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
QUANTITY
IEL1-1REC4-59-20.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
Related LinksIEL1-1REC4-, IEL1-1REC4-59-20.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL1-1REC4-59-20.0-01-V Details Description
Related parts for IEL1-1REC4-59-20.0-01-V
FINGER GUARD 150MM PLASTIC datasheet.pdf
SENS HI FLEX AREA 11MM THRUBEAM datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
JTAG EMULATOR CORTEX-M3 4M MEM datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 110K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 46 I/O 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
LED GRN 5250NM CLEAR TH datasheet.pdf
CAP CER 4PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT HORIZONTAL datasheet.pdf