Sensata Technologies/Airpax IEL11-1-62-60.0-01-V
IEL11-1-62-60.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1-62-60.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 60A
Datasheet Download
IEL11-1-62-60.0-01-V.pdf
Availability of IEL11-1-62-60.0-01-V
QUANTITY
IEL11-1-62-60.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1-62-60.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL11-1-62-60.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1-62-60.0-01-V
Related LinksIEL11-1-62, IEL11-1-62-60.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL11-1-62-60.0-01-V Details Description
Related parts for IEL11-1-62-60.0-01-V
MOSFET N-CH 600V 3.2A TO-220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 128TAPS SC70-6 datasheet.pdf
RES 1.4M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
RES 5.9K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf