Sensata Technologies/Airpax IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
IEL11-1REC4-63-10.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A
Datasheet Download
IEL11-1REC4-63-10.0-01-V.pdf
Availability of IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
QUANTITY
IEL11-1REC4-63-10.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
IEL11-1REC4-63-10.0-01-V Details Description
Related parts for IEL11-1REC4-63-10.0-01-V
FIXED IND 6.8UH 600MA 500 MOHM datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 60MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A SOD123FL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 62.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 65MA 9.89 OHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf