Sensata Technologies/Airpax IEL111-1-61-30.0-01-V
IEL111-1-61-30.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL111-1-61-30.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IEL111-1-61-30.0-01-V.pdf
Availability of IEL111-1-61-30.0-01-V
QUANTITY
IEL111-1-61-30.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL111-1-61-30.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL111-1-61-30.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL111-1-61-30.0-01-V
Related LinksIEL111-1-6, IEL111-1-61-30.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL111-1-61-30.0-01-V Details Description
Related parts for IEL111-1-61-30.0-01-V
FAN BLOWER 76X28MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 BLACK 100' datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 18 IN 12 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
LED GRN/RED DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 19.69MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.6A T/H datasheet.pdf