Sensata Technologies/Airpax IEL111-1-62F-35.0-01-V
IEL111-1-62F-35.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEL111-1-62F-35.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 35A
Datasheet Download
IEL111-1-62F-35.0-01-V.pdf
Availability of IEL111-1-62F-35.0-01-V
QUANTITY
IEL111-1-62F-35.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEL111-1-62F-35.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEL111-1-62F-35.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating35A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEL111-1-62F-35.0-01-V
Related LinksIEL111-1-62, IEL111-1-62F-35.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEL111-1-62F-35.0-01-V Details Description
Related parts for IEL111-1-62F-35.0-01-V
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MXR 815MHZ-1GHZ UP/DWN 20TQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 3W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 606MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.00MM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A datasheet.pdf