Sensata Technologies/Airpax IELB1-1-52-25.0-2-01-V
IELB1-1-52-25.0-2-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELB1-1-52-25.0-2-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IELB1-1-52-25.0-2-01-V.pdf
Availability of IELB1-1-52-25.0-2-01-V
QUANTITY
IELB1-1-52-25.0-2-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELB1-1-52-25.0-2-01-V
Internal Part NumberEIS-IELB1-1-52-25.0-2-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELB1-1-52-25.0-2-01-V
Related LinksIELB1-1-52-, IELB1-1-52-25.0-2-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELB1-1-52-25.0-2-01-V Details Description
Related parts for IELB1-1-52-25.0-2-01-V
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONDITIONER SIGNAL DINRAIL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SNT6A datasheet.pdf
CONN TERM SIAMEZE 18-34AWG .250 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CHROME XC 1/2" SILVER 80' datasheet.pdf
SCR 1000V 6A TO220 NON ISO datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC P600 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS CABLE SKT datasheet.pdf
CONN SMPM JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC XO 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf