Sensata Technologies/Airpax IELBX111-1REC5-34914-9-C
IELBX111-1REC5-34914-9-C picture photo
Mfg. Part Number
IELBX111-1REC5-34914-9-C
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IELBX111-1REC5-34914-9-C.pdf
Availability of IELBX111-1REC5-34914-9-C
QUANTITY
IELBX111-1REC5-34914-9-C Order Process
Ship out your order
Specifications of IELBX111-1REC5-34914-9-C
Internal Part NumberEIS-IELBX111-1REC5-34914-9-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELBX111-1REC5-34914-9-C
IELBX111-1REC5-34914-9-C Details Description
Related parts for IELBX111-1REC5-34914-9-C
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN FFC TOP 13POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS6122 datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ SINE WAVE SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
PGS SHEET 90X115MM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 55V 3.4A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 110 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB STR G50 ZINC datasheet.pdf