Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-52-40.0-01-V
IELH11-1-52-40.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-52-40.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A
Datasheet Download
IELH11-1-52-40.0-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-52-40.0-01-V
QUANTITY
IELH11-1-52-40.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-52-40.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-52-40.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating40A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-52-40.0-01-V
Related LinksIELH11-1-5, IELH11-1-52-40.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-52-40.0-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-52-40.0-01-V
MOSFET N-CH 200V 34A TO-247 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 1% 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 38POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 39POS datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
PACK ROUND 1 POS 111MM D 40.3MMH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf