Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-52-70.0-01-V
IELH11-1-52-70.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-52-70.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 70A
Datasheet Download
IELH11-1-52-70.0-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-52-70.0-01-V
QUANTITY
IELH11-1-52-70.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-52-70.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-52-70.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating70A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-52-70.0-01-V
Related LinksIELH11-1-5, IELH11-1-52-70.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-52-70.0-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-52-70.0-01-V
CARDEDGE 36POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING MIXED 33 POS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 125K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 15W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.0V datasheet.pdf