Sensata Technologies/Airpax IELH11-1-61-2.50-01-V
IELH11-1-61-2.50-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH11-1-61-2.50-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IELH11-1-61-2.50-01-V.pdf
Availability of IELH11-1-61-2.50-01-V
QUANTITY
IELH11-1-61-2.50-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH11-1-61-2.50-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH11-1-61-2.50-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH11-1-61-2.50-01-V
Related LinksIELH11-1-6, IELH11-1-61-2.50-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH11-1-61-2.50-01-V Details Description
Related parts for IELH11-1-61-2.50-01-V
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 4-4 WHITE 7' datasheet.pdf
KNOB OUTER BLK 60C datasheet.pdf
RES 69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 1.69A 140 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear Analog, PWM Dimming 450mA Automotive 16-HTSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf