Sensata Technologies/Airpax IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A
Datasheet Download
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V.pdf
Availability of IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
QUANTITY
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating16A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V Details Description
Related parts for IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
FIXED IND 22UH 240MA 2.34 OHM datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 17A I2PAK datasheet.pdf
FERRITE BEAD 240 OHM 350MA 0201 datasheet.pdf
FUSE AUTO 5A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 15MM datasheet.pdf