Sensata Technologies/Airpax IELH211-25125-1
IELH211-25125-1 picture photo
Mfg. Part Number
IELH211-25125-1
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELH211-25125-1.pdf
Availability of IELH211-25125-1
QUANTITY
IELH211-25125-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH211-25125-1
Internal Part NumberEIS-IELH211-25125-1
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeLever
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH211-25125-1
Related LinksIELH211, IELH211-25125-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH211-25125-1 Details Description
Related parts for IELH211-25125-1
CABLE FLAT FLEX 16POS 1MM 5" datasheet.pdf
FUSE CERM 2.8A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT KIT FOR BC375UA AUD/VID MOD datasheet.pdf
IC TRPL SUPPLY MONITOR TSOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CRIMP TOOL POSITIONER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SAC-3P-M 8MS/ 3 0-600/M 8FR FB datasheet.pdf
5UF 150V 7.925X20.625 85C AXI datasheet.pdf