Sensata Technologies/Airpax IELHK111-1-63-100.-B-01-V
IELHK111-1-63-100.-B-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELHK111-1-63-100.-B-01-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A
Datasheet Download
IELHK111-1-63-100.-B-01-V.pdf
Availability of IELHK111-1-63-100.-B-01-V
QUANTITY
IELHK111-1-63-100.-B-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELHK111-1-63-100.-B-01-V
Internal Part NumberEIS-IELHK111-1-63-100.-B-01-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELHK111-1-63-100.-B-01-V
IELHK111-1-63-100.-B-01-V Details Description
Related parts for IELHK111-1-63-100.-B-01-V
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
Crystal 22.5000MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 17POS R/A 3.50MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf